OSP Żarki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - 2016

W listopadzie wspólnie z członkami naszej jednostki OSP Żarki wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować akcję,

podczas której odwiedzilibyśmy dzieci  w jednym z okolicznych szpitali. Bez wahania ustaliliśmy,

że najlepszym terminem będzie dzień 6 grudnia.

Długo zastawialiśmy się nad tym, który szpital wybrać. Po wspólnych przemyśleniach zdecydowaliśmy, że wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzimy oddział onkologii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Kolejnym krokiem do zrealizowania naszego planu było uzyskanie zgody od personelu szpitala na przeprowadzenie tego typu działań. Na szczęście nie było to problemem – już po kilku dniach uzyskaliśmy pozytywną odpowiedź.

Wśród członków jednostki postanowiliśmy zorganizować składkę w wysokości kilkudziesięciu złotych. Dodatkowo poszukaliśmy kilku sponsorów, którzy wsparli nas finansowo w tworzeniu paczek z prezentami dla dzieci. Wspólnymi siłami stworzyliśmy 40 paczek, w skład których wchodziły: gra planszowa ,, Zostań strażakiem”, miś strażak, napoje, owoce oraz słodycze.W Mikołajki udaliśmy się wraz ze św Mikołajem do Katowic. Na wejściu zostaliśmy serdecznie powitani przez personel szpitala. Sprawiliśmy ogromną radość dzieciom znajdujących się na oddziale onkologicznym. Na twarzach zarówno dzieci, jak i rodziców momentalnie pojawił się uśmiech. Nasz filmik doskonale przedstawia emocje, które towarzyszyły wszystkim podczas wizyty w szpitalu.

Film przedstawiający naszą akcję:

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do sprawienia uśmiechu na twarzy chorym dzieciom. Dobro wraca!